כלב מפחד מרעמים? 6 טיפים שיעזרו לו

האם הכלב שלך מפחד מרעמים?

כלב מפחד מרעמים אינו משהו נדיר במיוחד. אז מתבקשת השאלה, מדוע יש כלבים שחוששים או מפחדים מקולות רמים כמו רעמים וזיקוקים, בעוד שכלבים אחרים נותרים רגועים? אף אחד לא לגמרי בטוח.

במקרים מסוימים, טראומה בילדות (כמו קשירה לאורך זמן) עשויה להיות קשורה לכך. ישנם בעלים הטוענים כי מזג אוויר ספציפי עשוי לשחק תפקיד.

מה שבטוח, אצל כלבים מסוימים, חלק קטן מהעצבים ידרדר לפוביה מוחלטת, שזו תגובת פאניקה מוגזמת, תגובת פחד בלתי סבירה וארוכת טווח.

כלב מפחד מרעמים מתחת מטריה

התמודדות עם כלב המפחד מרעמים - הסיפור האישי שלי

הכלב שלי מפחד מרעמים. כמו כלבים רבים הנאבקים בפחד שאי אפשר להסביר מפני רעמים וברקים, נראה כי הוא רגיש ביותר לכל אירוע הקשור לסערות, כגון שינויים בלחץ האוויר. ברגע שהתחיל הרעש, חרדתו החליפה במהירות לטרור מוחץ. לכן, מצער לנו במיוחד שמזג האוויר הרטוב של החורף מייצר את הסערה הגדולה ביותר בשנה.

כלבים הפוחדים מרעמים יכולים לגרום להסתתרות, למתן שתן, להתנשמות יתר, להזיל ריר, לרעידות, להתלונן, לגלגל עיניים ו / או לברוח מטורפת.

 זה כולל את כל האמור לעיל… וחלק ממאמצי הבריחה שלו גרמו לפציעות כואבות. האירוניה היא שאם אנו כבעלים מחמיאים לו או מנסים להפוך אותו לנוח יתר על המידה, אנו בעצם מחזקים את התנהגות הפאניקה שלו. לעתים קרובות כלבים מפרשים התנהגות מקלה כזו כמאשרת! והתרחשות האירוע אכן ראויה לפאניקה.

אין שום ערובה שתוכלו לפתור לחלוטין את הפחד של הכלב מפני רעמים.

האם הכלב שלך מפחד מרעמים? אתה יכול לנהל את זה בצורה יעילה במגוון דרכים. שש האסטרטגיות הללו יעילות במיוחד עבורנו: החל מלבוש קוזי וסט – חליפת לחץ לכלב ועד להגדיל את כמות הפעילות הגופנית:

1. שימו לב להתנהגותכם במהלך סופות רעמים.

אם אינך זוכר דבר, אנא זכור את הדברים הבאים: חיות מחמד מפרשות לעיתים קרובות ליטוף או נחמה מתמדת כפרס על תגובת הפחד שלהם או מחזקות את הצורך בתגובת פחד. לעומת זאת, ענישה רק תגביר את החרדה של חיית המחמד הנבהלת. הפיתרון שלנו? הראה אווירה רגועה וקרירה והענק את תשומת ליבו של כלבך באמצעות משחקים, טיפוח או פעילויות אחרות שהוא בדרך כלל אוהב.

2. השתמש ב- ״CozyVest – קוזי וסט״ כדי להפחית את הפחד של הכלב מרעמים וברקים.

אל תגיעו רחוק מדי, אבל קוזי וסט הוא נס.

 ביגוד צמוד זה (זמין כאן, ברחבי הרשת או בחנויות לציוד חיות מחמד). האפוד מתחבר לגופו של הכלב באמצעות סקוטש, ומייצר אפקט "נדנדה", הוסט מרגיע מיד את נשימתו המבהילה, ומכניס אותו למצב רגוע.

 בדרך כלל זה מתחיל לעבוד תוך כמה דקות, ובמקרים מסוימים, הכלב למעשה ירדם (כן!). 

3. החלף את הסביבה כשמתחילים הרעמים.

שינוי המיקום של חיית המחמד עשוי להיות יעיל באופן בלתי צפוי, מכיוון שהוא עשוי לעזור להפחית את נפח הסערה או להפוך את חיית המחמד פחות מודעת לכך.

לאפשר לחיית המחמד שלכם להיכנס לחדר ממד או לחדר ללא חלונות עשויה להיות השפעה דומה. יש גורים שהארון או האזור שמתחת למיטה מרגישים בטוחים במיוחד. אם חיית המחמד שלך הולכת לארגז, נסה לכסות אותו בשמיכה כדי להגביר את תחושת הביטחון שלה. עם זאת, אנא שמור על דלת הכלוב פתוחה במידה ולא (זה יכול להגביר מאוד את החרדה).

4. הגדל את כמות התרגילים לפני שמתחילה סופת הרעמים.

כאשר צפויה סופת רעמים, נסה לגרום לכלבך לעוד אנרגיות לפני שהעננים יתגלגלו אלינו.

זה עוזר לו להרגיש עייף נפשית ופיזית.

וטרינרים רבים טוענים כי הוא יכול גם להעלות את רמת הסרוטונין הטבעי,

המשמש אז כמתכך הרגעה טבעי.

כלב נושך כדור טניס בדשא

5. השתמש באנטי-ויסות בעת סופות רעמים

מונח זה פשוט אומר שאנחנו עוזרים לכלב לחבר בין השלילי (סופת הרעמים) לחיובי. לדוגמא, אנו מסתירים את הצעצוע האהוב עליו בכל הזמנים ומוציאים אותו למשחק כשהוא מתחיל להרגיש עצבני בגלל הסערה המתקרבת. לעיתים אנו נאכיל אותו במזון מיוחד, כמו חתיכת דג או גבינה קטנה. זה יסיח את דעתו וההנאה מחטיפים / צעצועים במהלך הסערה עוזרת בהדרגה להתאים מחדש את תגובתו.

6. אם הכלב שלך מפחד מרעמים, נסה לנקות רגישות.

בדרך כלל אנו עושים זאת בחורף, בתקופה של סופות רעמים. ראשית, פשוט השמיעו את צליל הסערה מעורבב עם מוזיקת רקע ברמה נמוכה במיוחד. כאשר הכלב שלך נשאר רגוע ברמה זו, אמור מילת תזכורת פשוטה (כגון "צמרמורת") וספק לו ממתק טעים כל 15 שניות לערך. לאחר מכן, האריך בהדרגה את משך הזמן שחיית המחמד שלך זקוקה לה כדי להישאר רגועה לפני שתקבל טיפול.

הגורים יכולים לבצע את הפקודה לשמור על רגיעה, להגדיל את עוצמת הקול ברמה אחת ולחזור על התהליך. אם חיית המחמד שלך מגלה פחד או פאניקה ברורים בכל עת, חזור לרמת העוצמה הקודמת. כאשר הסערה האמיתית מתרחשת, אנא המשך להשתמש באותה מערכת רמז / תגמול.

אם אף אחת מהשיטות הללו לא עובדת עבורך, נא לנהל שיחה גלויה עם הוטרינר שלך. במקרים קיצוניים, תרופות מסוימות יכולות לעזור לכלבך. עם זאת, אנא קח כמה רמזים מהפוסט, ייתכן שתצטרך מעט מסירות וכישרון כדי לעזור לכלב שלך להתמודד.

בהצלחה!

הכתבה נכתבה בשיתוף פטו – חנות חיות מחמד ו Thunder Jacket for dogs

עוד כתבות במגזין שאולי יעניינו אותך

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. ליאת

    תודה

כתיבת תגובה