למה כלבים בחרדה?

טיפול בחרדה ובדיכאון אצל כלבים?! האמנם?

כלבים בדיוק כמונו בני האדם עלולים לסבול גם מחרדות ודיכאון.

מדוע זה קורה וכיצד לטפל בתסמינים? או בשפתינו, ״למה כלבים נמצאים בחרדות?״ חרדה ודיכאון הם שני התסמינים השכיחים ביותר בקרב המערביים, אך מסתבר שגם אנשים עם גפיים סובלים. כלבים הם חיות חברתיות רגישות, ולכן הם יגיבו ויפנימו את המתרחש סביבם. אם אתה מוצא כתמים או שינויים מתמידים אצל כלבך, ייתכן שהוא חווה משבר כלשהו. בחלקים הבאים תלמד על טכניקות בידור, פסיכולוגיה של כלבים, כיצד לזהות ולאבחן חרדה ודיכאון אצל כלבים וכיצד לגרום להם להרגיש טוב יותר. חרדת כלבים אחת החרדות המפורסמות ביותר בקרב כלבים היא חרדת רעש.

שורש הבעיה הוא עובדה מפתיעה שאנשים רבים אינם יודעים: כלב בריא שומע פי שלושה מקולו של אדם ממוצע. המשמעות היא שכל סוג של רעש שהכלב שלך נתקל בו חזק בהרבה מהרעש שאתה חווה. בנוסף, כלבים יכולים גם להרים צלילים חזקים שאנחנו בכלל לא יכולים לשמוע – אתה תבין שאתה לא מגדל כלב חלש, אבל הוא רגיש במיוחד לקולות ולרעשים שמופיעים מסביב, גם אם זה בלתי נראה. הדבר נכון גם לגבי הקול.

זיהוי הפרעות חרדה כאשר כלב סובל מהתקף חרדה, קל לזהות את סימניו: הוא מטלטל את כל גופו, מהומה, הדופק מואץ, אישוניו מתרחבים, הוא ליקק את רגליו ולעיתים אף מתחיל לבכות. כלב במצב זה ינסה להסתתר מתחת לספה או שולחן, ולעתים יקפוץ מעליכם להגנה ותמיכה. במקרים קיצוניים, יתכן שהוא אפילו לא יוכל לשלוט בצרכים שלו, להיות אגרסיבי, לרוץ, לנבוח וליילל ללא הרף. בחלק מהמקרים הידועים, כלבים אפילו ניסו להימלט מבתיהם במחיר שבור של חלונות, תריסים ודלתות. כלב מצליח עשוי לרוץ רחוק, מנסה לברוח מהגורם הנורא. פעמים רבות, בריחה מסוג זה גרמה לו ללכת לאיבוד, או חלילה להפיל מכלי רכב חולף. חשוב לציין שלא כל הכלבים סובלים מחרדת רעש, ועם הזמן כלבים רבים התרגלו. כמובן, כמה כלבים מאומנים היטב יכולים לעזור למשטרה ולצבא, ובכלל לא יימנעו מקולות רועשים

אך במיוחד שווה לנסות את קוזי וסט, הפתרון המושלם לטיפול חרדות כלבים אשר סובלים מחרדת מרעשים

קוזי וסט אפור מידה סמול

בעוד הכלבים הקשישים אינם יכולים לשמוע את הצלילים. אז מה הסיבה לחרדת רעש? מקובל להאמין שחלק מהבעיה נגרם על ידי גורמים גנטיים (גזעי כלבים מסוימים מודאגים יותר מאחרים), והחלק השני הוא הטראומה שהכלב סבל בעבר.

אנא עיין במגזין שלנו לחיות מחמד לעצות מקצועיות נוספות בנושא התנהגות כלבים, טיפול בחיית המחמד שלך ועוד.

בהצלחה!

הכתבה נכתבה בשיתוף פטו – חנות חיות מחמד ו Thunder Jacket for dogs

עוד כתבות במגזין שאולי יעניינו אותך